GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 5955358
*
nr 595 5358
Vas
keramik, Vicke Lindstrand (1904-1983), höjd: 26
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 augusti 2009
kl 19:06:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/8 09:29:48
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas vicke lindstrand
-
2006 Vas
Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Savoy. Höjd: 12 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
14 oktober kl 20:28
-
3269 Vas
fajans. Höjd: 39 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
7 oktober kl 18:54
-
2003 Vas
Gunnel Nyman (1909-1948), Finland. Ej signerad. Hö..//
Auktionen avslutas
om två veckor
14 oktober kl 18:48
-
4051 Vas
höjd: 25cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
7 oktober kl 19:30
-
2005 Vaser
5 st, Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Savoy, Iit..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
14 oktober kl 18:38
-
4050 Vaser
ett par, Japan. Höjd: 24cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
7 oktober kl 18:52
*
Vas
nr 595 5358
Vas
keramik, Vicke Lindstrand (1904-1983), höjd: 26
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 augusti 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/8 09:29:48 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas vicke lindstrand
-
2006 Vas
Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Savoy. Höjd: 12 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
14 oktober kl 20:28 -
3269 Vas
fajans. Höjd: 39 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
7 oktober kl 18:54 -
2003 Vas
Gunnel Nyman (1909-1948), Finland. Ej signerad. Hö..//
Auktionen avslutas
om två veckor
14 oktober kl 18:48
-
4051 Vas
höjd: 25cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
7 oktober kl 19:30 -
2005 Vaser
5 st, Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Savoy, Iit..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
14 oktober kl 18:38 -
4050 Vaser
ett par, Japan. Höjd: 24cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
7 oktober kl 18:52