KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14235316
*
nr 1423 5316
Carl Luthander
(1879-1967), Sverige
Oljemålning, Sverige. Utsikt Stockholm. Signerad. Olja på duk, 49x54, yttermått inklusive ram: 65x70 cm
Carl Luthander, född 1879 i Motala, död 1967 i Stockholm, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 oktober 2021
kl 18:56:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/9 17:53:33
1
300 kr
29/9 12:32:20
2
600 kr
4/10 10:27:49
1
700 kr
4/10 18:51:12
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Carl Luthander
Carl Luthander, född 1879 i Motala, död 1967 i Stockholm, svensk målare.
Läs mer om Carl Luthander
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl luthander olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige utsikt stockholm
-
3082 Oljemålning
Åke Johansson (1893-1968), Sverige. Byväg. Signera..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:59
-
3135 Oljemålning
Allan Egnell (1884-1960), Sverige. Signerad, "Orba..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:30
-
9253 Oljemålning
Anders Adelgren (f. 1953), Sverige. Signerad, abst..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:55
-
3061 Oljemålning
Andrey Safonov. Signerad. Olja på duk, 51x62cm, yt..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:30
-
3055 Oljemålning
Arthur Percy (1886-1976), Sverige. Signerad. Olja ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:44
-
1009 Oljemålning
Artur Bianchini (1869-1955), Sverige. Skärgårdstal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:50
*
Carl Luthander
Carl Luthander, född 1879 i Motala, död 1967 i Stockholm, svensk målare.
Läs mer om Carl Luthander
nr 1423 5316
Carl Luthander
(1879-1967), Sverige
Oljemålning, Sverige. Utsikt Stockholm. Signerad. Olja på duk, 49x54, yttermått inklusive ram: 65x70 cm
Carl Luthander, född 1879 i Motala, död 1967 i Stockholm, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 oktober 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/9 17:53:33 | 1 | 300 kr |
29/9 12:32:20 | 2 | 600 kr |
4/10 10:27:49 | 1 | 700 kr |
4/10 18:51:12 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Carl Luthander
Carl Luthander, född 1879 i Motala, död 1967 i Stockholm, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Carl Luthander
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl luthander olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige utsikt stockholm
-
3082 Oljemålning
Åke Johansson (1893-1968), Sverige. Byväg. Signera..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:59 -
3135 Oljemålning
Allan Egnell (1884-1960), Sverige. Signerad, "Orba..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:30 -
9253 Oljemålning
Anders Adelgren (f. 1953), Sverige. Signerad, abst..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:55
-
3061 Oljemålning
Andrey Safonov. Signerad. Olja på duk, 51x62cm, yt..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:30 -
3055 Oljemålning
Arthur Percy (1886-1976), Sverige. Signerad. Olja ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:44 -
1009 Oljemålning
Artur Bianchini (1869-1955), Sverige. Skärgårdstal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:50