![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10291565
*
nr 1029 1565
Spegel
rokokostil, höjd: 128 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 april 2016
kl 19:03:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/4 14:17:42
1
1.000 kr
4/4 18:48:08
2
800 kr
4/4 18:48:08
1
900 kr (Budbetjänt)
4/4 18:48:15
2
1.000 kr
4/4 18:48:15
1
1.000 kr (Budbetjänt)
4/4 18:54:14
3
1.100 kr
4/4 18:55:19
1
1.300 kr
4/4 18:56:23
3
1.300 kr
4/4 18:56:23
1
1.300 kr (Budbetjänt)
4/4 18:58:04
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1029 1565
Spegel
rokokostil, höjd: 128 cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 april 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/4 14:17:42 | 1 | 1.000 kr |
4/4 18:48:08 | 2 | 800 kr |
4/4 18:48:08 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
4/4 18:48:15 | 2 | 1.000 kr |
4/4 18:48:15 | 1 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
4/4 18:54:14 | 3 | 1.100 kr |
4/4 18:55:19 | 1 | 1.300 kr |
4/4 18:56:23 | 3 | 1.300 kr |
4/4 18:56:23 | 1 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
4/4 18:58:04 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:53