ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7897083
*
nr 789 7083
Spegel
Sent 1800-tal, 55 x 65
Utrop:
600 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 november 2012
kl 19:26:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/10 22:13:08
1
200 kr
1/11 16:15:58
2
150 kr
1/11 16:17:37
2
250 kr
4/11 14:35:04
3
800 kr
4/11 16:57:46
4
350 kr
4/11 16:58:18
4
500 kr
4/11 17:35:11
4
900 kr
5/11 18:55:11
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 789 7083
Spegel
Sent 1800-tal, 55 x 65
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 november 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/10 22:13:08 | 1 | 200 kr |
1/11 16:15:58 | 2 | 150 kr |
1/11 16:17:37 | 2 | 250 kr |
4/11 14:35:04 | 3 | 800 kr |
4/11 16:57:46 | 4 | 350 kr |
4/11 16:58:18 | 4 | 500 kr |
4/11 17:35:11 | 4 | 900 kr |
5/11 18:55:11 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53