ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15328397
*
nr 1532 8397
Spegel
Sengustaviansk, krön med gouache. Bredd: 30 cm. Höjd: 79 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 april 2023
kl 20:49:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/3 19:21:44
1
700 kr
31/3 19:43:05
2
1.000 kr
1/4 02:04:29
3
900 kr
1/4 02:04:29
2
1.000 kr (Budbetjänt)
1/4 02:04:34
3
1.100 kr
1/4 08:28:20
4
1.400 kr
3/4 17:22:29
5
1.500 kr
3/4 17:59:36
6
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: krön med gouache sengustaviansk spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1532 8397
Spegel
Sengustaviansk, krön med gouache. Bredd: 30 cm. Höjd: 79 cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 april 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/3 19:21:44 | 1 | 700 kr |
31/3 19:43:05 | 2 | 1.000 kr |
1/4 02:04:29 | 3 | 900 kr |
1/4 02:04:29 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
1/4 02:04:34 | 3 | 1.100 kr |
1/4 08:28:20 | 4 | 1.400 kr |
3/4 17:22:29 | 5 | 1.500 kr |
3/4 17:59:36 | 6 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: krön med gouache sengustaviansk spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23