ART / Oil paintings / Oil painting 15061037
nr 1506 1037
Maks Belinsky
(f. 1985), Ukraina
Maks Belinsky (b. 1985), Ukraine. 'Ryskt krigsskepp, kör för helvete!', 2022. Signed. Oil painting, presenning (duk), 58x91 cm, oramadDen Ukrainska Konstnären Maks Belinsky har donerat två verk och inlämnaren berättar att intäkterna från auktionen denna gång går till välgörenhetsstiftelsen ”The Umbrella for Ukraine” för att inskaffa läkemedel och hygienartiklar till föräldralösa barn som förlorat sina föräldrar och närstående släktingar. Maks Belinsky (Макс Бєлінскі) är född i Lviv 1985. Han har studerat på Lviv Academy of Arts och verkat som konstnär i Prag och Florens, Campobasso och Rom. Han bor för och verkar närvarande i Lviv och arbetar främst i olja och akvarell, ofta med ett eget uttryck i såväl utförande som materialval.
OIL PAINTING, "Ryskt krigsskepp, kör för helvete!", 2022. Signerad. Oljemålning, presenning (duk), 58x91 cm, oramad
Den Ukrainska Konstnären Maks Belinsky har donerat två verk och inlämnaren berättar att intäkterna från försäljningen går till välgörenhetsstiftelsen ”The Umbrella for Ukraine” för att inskaffa läkemedel och hygienartiklar till föräldralösa barn som förlorat sina föräldrar och närstående släktingar.
Maks Belinsky (Макс Бєлінскі) är född i Lviv 1985. Han har studerat på Lviv Academy of Arts och verkat som konstnär i Prag och Florens, Campobasso och Rom.
Han bor för och verkar närvarande i Lviv och arbetar främst i olja och akvarell, ofta med ett eget uttryck i såväl utförande som materialval
Maks Belinsky, Ukrainsk artist born in Lviv 1985.
10000
SEK 8000
Monday November 28 2022
at 20:51:36
200 kr
250 kr
(RESERVE NOT MET)
2.000 kr
2.200 kr
(RESERVE NOT MET)
2.400 kr
2.600 kr
(RESERVE NOT MET)
2.800 kr
3.000 kr
(RESERVE NOT MET)
3.200 kr
3.400 kr
(RESERVE NOT MET)
5.000 kr
5.200 kr
(RESERVE NOT MET)
6.000 kr
6.200 kr
(RESERVE NOT MET)
7.000 kr
7.200 kr
(RESERVE NOT MET)
7.400 kr
7.600 kr
(RESERVE NOT MET)
7.800 kr
7.800 kr
(RESERVE NOT MET)
- Klassiska
Nov 28
Klassiska
Read more about Klassiska