![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13878067
*
nr 1387 8067
Gösta Geerd
(1907-1982), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 45x28cm, yttermått inklusive ram: 58x42cm
Gösta Geerd, svensk målare och tecknare född 1907, död 1982.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 mars 2021
kl 18:18:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/3 14:15:44
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gösta Geerd
Gösta Geerd, svensk målare och tecknare född 1907, död 1982.
Läs mer om Gösta Geerd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gösta geerd olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:04
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna-Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, ko..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:24
-
6129 Oljemålning
Bente berg, Interiör med läsande kvinna. Signerad...//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03
-
2054 Oljemålning
Christina Rundqvist (f. 1940), Sverige. "skor". Si..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09
-
2003 Oljemålning
Evi Törner, landskap. Monogramsignerad. Olja på pa..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:20
*
Gösta Geerd
Gösta Geerd, svensk målare och tecknare född 1907, död 1982.
Läs mer om Gösta Geerd
nr 1387 8067
Gösta Geerd
(1907-1982), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 45x28cm, yttermått inklusive ram: 58x42cm
Gösta Geerd, svensk målare och tecknare född 1907, död 1982.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 mars 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/3 14:15:44 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gösta Geerd
Gösta Geerd, svensk mÃ¥lare och tecknare född 1907, död 1982.Läs mer om Gösta Geerd
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gösta geerd olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:04 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna-Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, ko..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:24
-
6129 Oljemålning
Bente berg, Interiör med läsande kvinna. Signerad...//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03 -
2054 Oljemålning
Christina Rundqvist (f. 1940), Sverige. "skor". Si..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09 -
2003 Oljemålning
Evi Törner, landskap. Monogramsignerad. Olja på pa..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:20