KONST / Litografier / Färglitografi 16003162
nr 1600 3162
Clemens Briels
(f. 1946), Nederländerna
Färglitografi, 2 st, Clemens Briels (f. 1946), son, yttermått inklusive ram: 63x55 ca. Signerad
Clemens Briels, bildkonstnär född 1946.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 26 februari 2024
kl 20:31:34
26/2 19:55:19
Jetson av Bruno Mathsson
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Roland Svensson 1910-2003
Sigurd Persson (1914-2002)
Ädelsmed och designer, född och uppvuxen i Helsingborg.
Nils Nilsson Skum (1872–1951)
Svensk konstnör. Föddes 1872 i en tältkåta på Ciuruduottar.