KONST / Litografier / Litografier 16218303
*
nr 1621 8303
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Litografier, 2 st, Signerade ej numrerade, yttermått inklusive ram: 40x53 cm
Kondition: 1 glas skadat
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 maj 2024
kl 20:31:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/5 22:10:00
1
100 kr
20/5 19:55:09
2
150 kr
20/5 20:23:24
3
300 kr
20/5 20:25:54
2
250 kr
20/5 20:25:54
3
300 kr (Budbetjänt)
20/5 20:26:19
2
Vinnande bud
20/5 20:27:04
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: litografier peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8239 Digital print
Margareta Ternström (f. 1933), Sverige. "From Blac..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:50
-
8219 Färglitografi
"Waxholms Fästning, Baerentzens Lito. Färglitograf..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:18
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:03
-
7020 Färglitografi
Axel Olsson. Signerad, numrerad 190/350. Färglitog..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:14
-
8115 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:00
-
8350 Färglitografi
Bengt Fransson (f. 1935), Sverige. Stockholmsmotiv..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:10
*
Peter Dahl
Kondition: 1 glas skadat
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Läs om budbetjänten
nr 1621 8303
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Litografier, 2 st, Signerade ej numrerade, yttermått inklusive ram: 40x53 cm
Kondition: 1 glas skadat
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 maj 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/5 22:10:00 | 1 | 100 kr |
20/5 19:55:09 | 2 | 150 kr |
20/5 20:23:24 | 3 | 300 kr |
20/5 20:25:54 | 2 | 250 kr |
20/5 20:25:54 | 3 | 300 kr (Budbetjänt) |
20/5 20:26:19 | 2 | Vinnande bud |
20/5 20:27:04 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: litografier peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8239 Digital print
Margareta Ternström (f. 1933), Sverige. "From Blac..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:50 -
8219 Färglitografi
"Waxholms Fästning, Baerentzens Lito. Färglitograf..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:18 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:03
-
7020 Färglitografi
Axel Olsson. Signerad, numrerad 190/350. Färglitog..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:14 -
8115 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:00 -
8350 Färglitografi
Bengt Fransson (f. 1935), Sverige. Stockholmsmotiv..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:10