KONST / Litografier / Färglitografi 16229030
nr 1622 9030
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Signerad, numrerad 224/360. Färglitografi, bildmått: 33x19 cm, yttermått inklusive ram: 47x31 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
måndag 27 maj 2024
kl 20:43:21
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren