KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14818219
nr 1481 8219
Kévork Zabounian
(f. 1933), Sverige
Blandteknik, Kévork Zabounian (f. 1933). Signerad, daterad 96,30x23 cm, yttermått inklusive ram: 52x46 cm
Kévork Zabounian, amenisk-svensk bildkonstnär född 1933.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 8 augusti 2022
kl 20:25:07
100 kr
150 kr
Kévork Zabounian
Läs mer om Kévork Zabounian