![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13925342
*
nr 1392 5342
Tycho Ödberg
(1865-1943), Sverige
Oljemålning, Stadsmotiv, Eskisee. Signerad. Olja på duk, 60x98, yttermått inklusive ram: 78x116 cm
Tycho Ödberg, svensk bildkonstnär född 1865, död 1943.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 april 2021
kl 18:30:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/4 13:00:42
1
Vinnande bud
26/4 17:29:01
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eskisee olja olja på duk oljemålning oljemålningar stad stadsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tycho ödberg
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:19
*
Tycho Ödberg
Tycho Ödberg, svensk bildkonstnär född 1865, död 1943.
nr 1392 5342
Tycho Ödberg
(1865-1943), Sverige
Oljemålning, Stadsmotiv, Eskisee. Signerad. Olja på duk, 60x98, yttermått inklusive ram: 78x116 cm
Tycho Ödberg, svensk bildkonstnär född 1865, död 1943.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 april 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/4 13:00:42 | 1 | Vinnande bud |
26/4 17:29:01 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eskisee olja olja på duk oljemålning oljemålningar stad stadsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tycho ödberg
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:19