SILVER & METAL / Silver / Spoons 13714348
nr 1371 4348
SPOONS
5 pcs, silver, including Åberg Jönköping tidigt 1800-tal & Juhl Kautokeino. Length: 10-21, weight: 165g ca,
5 st, silver, bland annat Åberg Jönköping tidigt 1800-tal & Juhl Kautokeino. Längd: 10-21, Vikt: 165g ca
800
SEK 700
Monday January 11 2021
at 20:25:14
600 kr
600 kr
600 kr (Robot)
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver