KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12766237
*
nr 1276 6237
Lars Bjönni Andersson
(1940-2011), Sverige
Oljemålning, Skärgård. Signerad. Olja på pannå, 16,5x21,5 cm
Lars Bjönni Andersson, svensk målare och musiker född 1940 i Göteborg, död 2011.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 september 2019
kl 19:42:45
- Konstnär/Designer
Lars Bjönni Andersson
Lars Bjönni Andersson, svensk målare och musiker född 1940 i Göteborg, död 2011.
Läs mer om Lars Bjönni Andersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lars bjönni andersson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skärgård skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:04
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna-Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, ko..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:24
-
6129 Oljemålning
Bente berg, Interiör med läsande kvinna. Signerad...//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03
-
2054 Oljemålning
Christina Rundqvist (f. 1940), Sverige. "skor". Si..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09
-
2003 Oljemålning
Evi Törner, landskap. Monogramsignerad. Olja på pa..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:20
*
Lars Bjönni Andersson
Lars Bjönni Andersson, svensk målare och musiker född 1940 i Göteborg, död 2011.
Läs mer om Lars Bjönni Andersson
nr 1276 6237
Lars Bjönni Andersson
(1940-2011), Sverige
Oljemålning, Skärgård. Signerad. Olja på pannå, 16,5x21,5 cm
Lars Bjönni Andersson, svensk målare och musiker född 1940 i Göteborg, död 2011.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 september 2019 |
- Konstnär/Designer
Lars Bjönni Andersson
Lars Bjönni Andersson, svensk mÃ¥lare och musiker född 1940 i Göteborg, död 2011.Läs mer om Lars Bjönni Andersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lars bjönni andersson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skärgård skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:04 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna-Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, ko..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:24
-
6129 Oljemålning
Bente berg, Interiör med läsande kvinna. Signerad...//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03 -
2054 Oljemålning
Christina Rundqvist (f. 1940), Sverige. "skor". Si..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09 -
2003 Oljemålning
Evi Törner, landskap. Monogramsignerad. Olja på pa..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:20