KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14056436
nr 1405 6436
Siri Stening
(1918-2020), Sverige
"Hantverkargatan". Signerad, daterad 1901. Akvarell. Motivet: 17x25cm, yttermått inklusive ram: 33x39cm
Siri Stening, svensk bildkonstnär född 1918, död 2020.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 21 juni 2021
kl 19:42:40
18/6 22:06:03
100 kr
21/6 19:36:06
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer