MÖBLER / Möbler, övrigt / Sängbord 8941067
*
nr 894 1067
Sängbord
1 par, string
Utrop:
800 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 maj 2014
kl 19:33:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/5 12:14:54
1
450 kr
12/5 09:13:25
2
Vinnande bud
12/5 12:34:32
1
600 kr
12/5 12:36:09
1
1.000 kr
- Tema
12 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: möbler nattduksbord nattygsbord string sängbord
-
6111 Nattygsbord
Bodafors, Bertil Fridhagen (1905-1993), Sverige. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:50
-
6375 Nattygsbord
Rokokostil. Bredd: 41 cm, djup: 31 cm, höjd: 71 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:01
*
Sängbord
Läs mer om 50/60-tal
nr 894 1067
Sängbord
1 par, string
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 maj 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/5 12:14:54 | 1 | 450 kr |
12/5 09:13:25 | 2 | Vinnande bud |
12/5 12:34:32 | 1 | 600 kr |
12/5 12:36:09 | 1 | 1.000 kr |
- Tema
12 maj
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: möbler nattduksbord nattygsbord string sängbord
-
6111 Nattygsbord
Bodafors, Bertil Fridhagen (1905-1993), Sverige. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:50 -
6375 Nattygsbord
Rokokostil. Bredd: 41 cm, djup: 31 cm, höjd: 71 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:01