KONST / Litografier / Färglitografi 13857139
nr 1385 7139
Carin Adler
(f. 1929), Sverige
Färglitografi, "Skärgårdsvår". Signerad, numrerad 113/190, daterad -86. Motivet: 30x40, yttermått inklusive ram: 48x57 cm
Carin Adler, född 1929, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
måndag 22 mars 2021
kl 18:48:37
150 kr
450 kr