![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5097703
*
nr 509 7703
Spegel
rokokostil, höjd: 112
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 februari 2008
kl 16:12:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/2 12:47:49
1
700 kr
17/2 10:17:16
2
800 kr
17/2 10:22:09
1
800 kr
17/2 10:22:29
1
850 kr
17/2 10:28:00
2
1.000 kr
17/2 11:27:30
1
1.000 kr
17/2 11:27:49
1
1.100 kr
17/2 15:25:53
3
1.500 kr
17/2 20:00:20
2
1.500 kr
17/2 20:00:53
2
1.700 kr
18/2 10:21:00
4
Vinnande bud
18/2 14:56:37
2
1.900 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:23
*
Spegel
nr 509 7703
Spegel
rokokostil, höjd: 112
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 februari 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/2 12:47:49 | 1 | 700 kr |
17/2 10:17:16 | 2 | 800 kr |
17/2 10:22:09 | 1 | 800 kr |
17/2 10:22:29 | 1 | 850 kr |
17/2 10:28:00 | 2 | 1.000 kr |
17/2 11:27:30 | 1 | 1.000 kr |
17/2 11:27:49 | 1 | 1.100 kr |
17/2 15:25:53 | 3 | 1.500 kr |
17/2 20:00:20 | 2 | 1.500 kr |
17/2 20:00:53 | 2 | 1.700 kr |
18/2 10:21:00 | 4 | Vinnande bud |
18/2 14:56:37 | 2 | 1.900 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:23