KONST / Oljemålningar / Oljemålning 10381007
*
nr 1038 1007
Oljemålning
Vaidel, Komposition, 1951, 15x27
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 maj 2016
kl 20:07:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/4 23:12:23
1
150 kr
17/4 02:35:34
2
250 kr
17/4 10:59:47
1
500 kr
20/4 18:48:30
1
Vinnande bud
25/4 18:31:11
3
450 kr
25/4 18:31:11
1
500 kr (Budbetjänt)
2/5 19:46:41
3
600 kr
2/5 19:46:41
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Tema
16 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: komposition olja oljemålning oljemålningar vaidel
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:04
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna-Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, ko..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:24
-
6129 Oljemålning
Bente berg, Interiör med läsande kvinna. Signerad...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03
-
2054 Oljemålning
Christina Rundqvist (f. 1940), Sverige. "skor". Si..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09
-
2003 Oljemålning
Evi Törner, landskap. Monogramsignerad. Olja på pa..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:20
*
Oljemålning
Läs om budbetjänten
Läs mer om 50/60-tal
nr 1038 1007
Oljemålning
Vaidel, Komposition, 1951, 15x27
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 maj 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/4 23:12:23 | 1 | 150 kr |
17/4 02:35:34 | 2 | 250 kr |
17/4 10:59:47 | 1 | 500 kr |
20/4 18:48:30 | 1 | Vinnande bud |
25/4 18:31:11 | 3 | 450 kr |
25/4 18:31:11 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
2/5 19:46:41 | 3 | 600 kr |
2/5 19:46:41 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Tema
16 maj
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: komposition olja oljemålning oljemålningar vaidel
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:04 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna-Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, ko..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:24
-
6129 Oljemålning
Bente berg, Interiör med läsande kvinna. Signerad...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03 -
2054 Oljemålning
Christina Rundqvist (f. 1940), Sverige. "skor". Si..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09 -
2003 Oljemålning
Evi Törner, landskap. Monogramsignerad. Olja på pa..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:20