ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13374255
*
nr 1337 4255
Spegel
Belgien, 54x42 cm
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 juli 2020
kl 19:35:18
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
*
Spegel
nr 1337 4255
Spegel
Belgien, 54x42 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Sista tid för bud online: |
måndag 13 juli 2020 |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter