![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15803162
*
nr 1580 3162
Birger Lundquist
(1910-1952), Sverige
Ryttare, med dedikation, 1948. Akvarell, bildmått: 36x23 cm, yttermått inklusive ram: 59x46 cm. Signerad
Birger Lundquist, född 1910 i Storvik, död 1952 i Stockholm, svensk målare, tecknare och skulptör.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 november 2023
kl 19:45:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/11 17:41:56
1
100 kr
20/11 19:40:49
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Birger Lundquist
Birger Lundquist, född 1910 i Storvik, död 1952 i Stockholm, svensk målare, tecknare och skulptör.
Läs mer om Birger Lundquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller birger lundquist dedikation ryttare svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:44
-
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:08
-
6430 Akvareller
4 st, Alfred Nilsson, Stockholmsmotiv. Signerade, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:25
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:30
-
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:54
*
Birger Lundquist
Birger Lundquist, född 1910 i Storvik, död 1952 i Stockholm, svensk målare, tecknare och skulptör.
Läs mer om Birger Lundquist
nr 1580 3162
Birger Lundquist
(1910-1952), Sverige
Ryttare, med dedikation, 1948. Akvarell, bildmått: 36x23 cm, yttermått inklusive ram: 59x46 cm. Signerad
Birger Lundquist, född 1910 i Storvik, död 1952 i Stockholm, svensk målare, tecknare och skulptör.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 november 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/11 17:41:56 | 1 | 100 kr |
20/11 19:40:49 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Birger Lundquist
Birger Lundquist, född 1910 i Storvik, död 1952 i Stockholm, svensk mÃ¥lare, tecknare och skulptör.Läs mer om Birger Lundquist
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller birger lundquist dedikation ryttare svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:44 -
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:08 -
6430 Akvareller
4 st, Alfred Nilsson, Stockholmsmotiv. Signerade, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:25 -
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:30 -
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:54