LIGHTING / Table lamps / Table lamp 12905079
*
nr 1290 5079
TABLE LAMP
Anders Pehrson, "Tuben", Ateljé Lyktan, Åhus. 1970s, plastic, längd 74 cm. Height: 39cm,
Anders Pehrson, "Tuben", Ateljé Lyktan, Åhus. 1970-tal, plast, längd 74 cm. Höjd: 39cm
Estimate:
500
Sold:
SEK 100
Auction date:
Monday November 18 2019
at 18:44:23
- Bid history
Time
Bidder
Bid
14/11 14:11:37
1
Vinnande bud
- Thema-auction
Nov 18
Retro
På vår populära retroauktion samlar vi läckra designföremål med fokus på 50/60-talet. Bland annat konst och design av Jens Quistgaard, Berndt Friberg, Lisa Larson, Stig Lindberg, Karl Erik Ekselius, H ...
Read more about Retro
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders pehrson ateljé lyktan bordlampa bordsarmatur bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor plast åhus
-
7027 TABLE LAMP
1950s, metal. Height: 28 cm,
Auction ends
in 10 days
15 juli at 19:30
-
7062 TABLE LAMP
ceramics. Height: 70 cm,
Auction ends
in 10 days
15 juli at 19:54
-
6015 TABLE LAMP
Luceplan, Italy, design: Meda/Rizzatto, height: 55..//
Auction ends
in 10 days
15 juli at 18:16
-
7059 TABLE LAMP
bemålad med dekor av frukter, earthenware. Height:..//
Auction ends
in 10 days
15 juli at 20:05
-
7060 TABLE LAMP
porcelain. Height: 90 cm ca,
Auction ends
in 10 days
15 juli at 18:38
-
6099 TABLE LAMP
Studio Ã…hus, glas / metall. Height: 38 cm,
Auction ends
in 10 days
15 juli at 18:38
*
TABLE LAMP
Read more about Retro
nr 1290 5079
TABLE LAMP
Anders Pehrson, "Tuben", Ateljé Lyktan, Åhus. 1970s, plastic, längd 74 cm. Height: 39cm,
Anders Pehrson, "Tuben", Ateljé Lyktan, Åhus. 1970-tal, plast, längd 74 cm. Höjd: 39cm
Estimate: | 500 |
---|---|
Sold: | SEK 100 |
Auction date: |
Monday November 18 2019 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
14/11 14:11:37 | 1 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Nov 18
Retro
På vår populära retroauktion samlar vi läckra designföremål med fokus på 50/60-talet. Bland annat konst och design av Jens Quistgaard, Berndt Friberg, Lisa Larson, Stig Lindberg, Karl Erik Ekselius, H ...Read more about Retro
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders pehrson ateljé lyktan bordlampa bordsarmatur bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor plast åhus
-
7027 TABLE LAMP
1950s, metal. Height: 28 cm,
Auction ends
in 10 days
15 juli at 19:30 -
7062 TABLE LAMP
ceramics. Height: 70 cm,
Auction ends
in 10 days
15 juli at 19:54 -
6015 TABLE LAMP
Luceplan, Italy, design: Meda/Rizzatto, height: 55..//
Auction ends
in 10 days
15 juli at 18:16
-
7059 TABLE LAMP
bemålad med dekor av frukter, earthenware. Height:..//
Auction ends
in 10 days
15 juli at 20:05 -
7060 TABLE LAMP
porcelain. Height: 90 cm ca,
Auction ends
in 10 days
15 juli at 18:38 -
6099 TABLE LAMP
Studio Ã…hus, glas / metall. Height: 38 cm,
Auction ends
in 10 days
15 juli at 18:38