KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 16405096
nr 1640 5096
Stig Borglind
(1892-1965), Sverige
Etsning, "Flora Suecia 2". Signerad. Bildmått: 32x23 cm, yttermått inklusive ram: 59x48 cm
Stig Borglind, svensk målare, grafiker född 1892, död 1965.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
måndag 2 september 2024
kl 19:23:15
350 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
350 kr (Budbetjänt)
Stig Borglind
Läs mer om Stig Borglind