KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15774060
nr 1577 4060
Georg Dahlbeck
(1891-1965), Sverige
Oljemålning, Vinterhamn. Signerad. Olja på pannå, 34x39 cm, yttermått inklusive ram: 43x48 cm
Georg Dahlbeck, svensk bildkonstnär född 1891, död 1965.
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
måndag 13 november 2023
kl 18:58:26
250 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
400 kr
Georg Dahlbeck
Läs mer om Georg Dahlbeck