SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Efterrättsskedar 12044309
nr 1204 4309
Efterrättsskedar
11 st, silver, 2 modeller, 1800-tal. Längd: 17
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 17 september 2018
kl 18:25:27
17/9 18:19:26
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver