![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 15696106
*
nr 1569 6106
Harald Lyth
(f. 1937), Sverige
Signerad, numrerad 44/54. Färglitografi, bildmått: 58x39 cm, yttermått inklusive ram: 76x57 cm
Harald Lyth, svensk målare, grafiker och professor född 1937.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 oktober 2023
kl 20:37:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/10 20:55:50
1
500 kr
9/10 20:17:24
2
Vinnande bud
9/10 20:30:58
2
justering av budtak
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik harald lyth litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8219 Färglitografi
"Waxholms Fästning, Baerentzens Lito. Färglitograf..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:18
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:03
-
7020 Färglitografi
Axel Olsson. Signerad, numrerad 190/350. Färglitog..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:14
-
8115 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:00
-
8350 Färglitografi
Bengt Fransson (f. 1935), Sverige. Stockholmsmotiv..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:10
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:40
*
Harald Lyth
Harald Lyth, svensk målare, grafiker och professor född 1937.
nr 1569 6106
Harald Lyth
(f. 1937), Sverige
Signerad, numrerad 44/54. Färglitografi, bildmått: 58x39 cm, yttermått inklusive ram: 76x57 cm
Harald Lyth, svensk målare, grafiker och professor född 1937.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 oktober 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/10 20:55:50 | 1 | 500 kr |
9/10 20:17:24 | 2 | Vinnande bud |
9/10 20:30:58 | 2 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik harald lyth litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8219 Färglitografi
"Waxholms Fästning, Baerentzens Lito. Färglitograf..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:18 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:03 -
7020 Färglitografi
Axel Olsson. Signerad, numrerad 190/350. Färglitog..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:14
-
8115 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:00 -
8350 Färglitografi
Bengt Fransson (f. 1935), Sverige. Stockholmsmotiv..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:10 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:40