MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Stolar 9612387
*
nr 961 2387
Stolar
3 st, design: Ilmari Tapiovaara (1914-1999), Edsbynverken, 1950-tal
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 maj 2015
kl 18:07:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/5 22:27:52
1
500 kr
11/5 08:24:02
2
600 kr
11/5 10:53:20
1
Vinnande bud
- Tema
11 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: edsbynverken ilmari tapiovaara karmstol karmstolar stol stolar
-
6157 Däcksstol
Teak+ fotpall
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:07
-
6288 Emmafåtölj
Röd velourklädsel
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:54
-
4257 Fåtölj
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige.
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:06
-
6290 Fåtölj
Grå velourklädsel
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:42
-
5090 Fåtölj
Howard modell
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:31
-
6077 Fåtölj
Seat-up, OH Sjögren, Tranås, benställning i björk,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:54
*
Stolar
Läs mer om 50/60-tal
nr 961 2387
Stolar
3 st, design: Ilmari Tapiovaara (1914-1999), Edsbynverken, 1950-tal
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 maj 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/5 22:27:52 | 1 | 500 kr |
11/5 08:24:02 | 2 | 600 kr |
11/5 10:53:20 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
11 maj
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: edsbynverken ilmari tapiovaara karmstol karmstolar stol stolar
-
6157 Däcksstol
Teak+ fotpall
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:07 -
6288 Emmafåtölj
Röd velourklädsel
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:54 -
4257 Fåtölj
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige.
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:06
-
6290 Fåtölj
Grå velourklädsel
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:42 -
5090 Fåtölj
Howard modell
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:31 -
6077 Fåtölj
Seat-up, OH Sjögren, Tranås, benställning i björk,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:54