KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15464461
nr 1546 4461
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
Signerad a tergo, Landskap. Blandteknik, bildmått: 8,5x23,5, yttermått inklusive ram: 42x27 cm
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 5 juni 2023
kl 20:09:41
5/6 20:04:41
Albert Engström
Läs mer om Albert Engström