KONST / Litografier / Färglitografi 16045244
nr 1604 5244
Gunnar Johnsson
(1917-2007), Sverige
Komposition "Vinternatt". Signerad, färglitografi, 27x41 cm, yttermått inklusive ram: 42x55 cm
Gunnar Johnsson, svensk bildkonstnär född 1917 i Malmö, död 2007 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 11 mars 2024
kl 18:38:23
9/3 07:19:42
Gunnar Johnsson
Läs mer om Gunnar Johnsson