KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 7198371
*
nr 719 8371
Brita Molin
(f. 1919), Sverige
Färgetsning, Brita Molin (f. 1919), 9/60, 50x40
Brita Molin, svensk målare, grafiker och tecknare född i Skara 1919,
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 oktober 2011
kl 18:47:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/10 15:59:43
1
Vinnande bud
10/10 18:41:42
2
200 kr
10/10 18:42:43
2
300 kr
- Konstnär/Designer
Brita Molin
Brita Molin, svensk målare, grafiker och tecknare född i Skara 1919,
Läs mer om Brita Molin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brita molin etsningar färgetsning grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3001 Färgetsning
Bernard Munch. Signerad EA. Bladets mått: 66x50 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:03
*
Brita Molin
Brita Molin, svensk målare, grafiker och tecknare född i Skara 1919,
Läs mer om Brita Molin
nr 719 8371
Brita Molin
(f. 1919), Sverige
Färgetsning, Brita Molin (f. 1919), 9/60, 50x40
Brita Molin, svensk målare, grafiker och tecknare född i Skara 1919,
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 oktober 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/10 15:59:43 | 1 | Vinnande bud |
10/10 18:41:42 | 2 | 200 kr |
10/10 18:42:43 | 2 | 300 kr |
- Konstnär/Designer
Brita Molin
Brita Molin, svensk mÃ¥lare, grafiker och tecknare född i Skara 1919,Läs mer om Brita Molin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brita molin etsningar färgetsning grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3001 Färgetsning
Bernard Munch. Signerad EA. Bladets mått: 66x50 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:03