![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 13016452
*
nr 1301 6452
Ã…ke Plantin
(1898-1987), Sverige
Ã…ke Plantin (1898-1987), Sweden. Mountain scenery. Signed. Subject: 33x28,
MIXED MEDIA, Fjällandskap. Signerad. Motivet: 33x28 cm
Ã…ke Plantin, Swedish painter, born 1898, dead 1987.
Droit De Suite
Estimate:
300
Auction date:
Monday January 20 2020
at 18:29:03
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik fjällandskap fjällmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg åke plantin
-
6393 MIXED MEDIA
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sweden. Dancer...//
Auction ends
tomorrow
1 juli at 20:14
*
Ã…ke Plantin
Ã…ke Plantin, Swedish painter, born 1898, dead 1987.
nr 1301 6452
Ã…ke Plantin
(1898-1987), Sverige
Ã…ke Plantin (1898-1987), Sweden. Mountain scenery. Signed. Subject: 33x28,
MIXED MEDIA, Fjällandskap. Signerad. Motivet: 33x28 cm
Ã…ke Plantin, Swedish painter, born 1898, dead 1987.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 300 |
Auction date: |
Monday January 20 2020 |
- Artist/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik fjällandskap fjällmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg åke plantin
-
6393 MIXED MEDIA
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sweden. Dancer...//
Auction ends
tomorrow
1 juli at 20:14