KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 15873077
nr 1587 3077
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Blyerts, Diptyk, Vintermotiv. Signerad, yttermått inklusive ram: 53x38 cm
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 11 december 2023
kl 18:45:18
11/12 17:51:52
11 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås