![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7919473
*
nr 791 9473
Martin Säflund
(1894-1976), Sverige
Akvarell, Martin Säflund (1894-1976), 31x23
Martin Säflund, född i Uppsala 1894, död 1976, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 november 2012
kl 18:06:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/11 23:31:16
1
600 kr
18/11 08:56:53
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Martin Säflund
Martin Säflund, född i Uppsala 1894, död 1976, svensk målare.
Läs mer om Martin Säflund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller martin säflund svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 20:20
-
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 18:39
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 20:25
*
Martin Säflund
Martin Säflund, född i Uppsala 1894, död 1976, svensk målare.
Läs mer om Martin Säflund
nr 791 9473
Martin Säflund
(1894-1976), Sverige
Akvarell, Martin Säflund (1894-1976), 31x23
Martin Säflund, född i Uppsala 1894, död 1976, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 november 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/11 23:31:16 | 1 | 600 kr |
18/11 08:56:53 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Martin Säflund
Martin Säflund, född i Uppsala 1894, död 1976, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Martin Säflund
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller martin säflund svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:03 -
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 20:20 -
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 18:39 -
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 20:25