KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13557033
nr 1355 7033
Lennart Segerstråle
(1892-1975), Finland
Etsning, Rävar. EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad, daterad 1926. Motivet: ca 21x28 cm
Lennart Segerstråle, född 1892, död 1975, finlandssvensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
måndag 19 oktober 2020
kl 19:42:38
300 kr
450 kr
19 okt
Lennart Segerstråle
Läs mer om Lennart Segerstråle