KONST / Litografier / Färglitografi 13693402
*
nr 1369 3402
Carl-Henning Pedersen
(1913-2007), Danmark
Färglitografi, Paris. Signerad, numrerad 96/150, daterad 1983. Motivet: 76x57 cm
Carl-Henning Pedersen, dansk målare och grafiker född 1913, död 2007.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 december 2020
kl 18:35:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/12 16:48:04
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Carl-Henning Pedersen
Carl-Henning Pedersen, dansk målare och grafiker född 1913, död 2007.
Läs mer om Carl-Henning Pedersen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl-henning pedersen danmark dansk dansk design danska danskt europa färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad norden skandinavien
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:10
*
Carl-Henning Pedersen
Carl-Henning Pedersen, dansk målare och grafiker född 1913, död 2007.
Läs mer om Carl-Henning Pedersen
nr 1369 3402
Carl-Henning Pedersen
(1913-2007), Danmark
Färglitografi, Paris. Signerad, numrerad 96/150, daterad 1983. Motivet: 76x57 cm
Carl-Henning Pedersen, dansk målare och grafiker född 1913, död 2007.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 december 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/12 16:48:04 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Carl-Henning Pedersen
Carl-Henning Pedersen, dansk mÃ¥lare och grafiker född 1913, död 2007.Läs mer om Carl-Henning Pedersen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl-henning pedersen danmark dansk dansk design danska danskt europa färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad norden skandinavien
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43 -
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12 -
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:10