KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12994358
*
nr 1299 4358
Philip von Schantz
(1928-1998), Sverige
Etsning, Rovor. Signerad, numrerad 25/80, daterad 1980. Motivet: 41x50 cm
Philip von Schantz, svensk målare, tecknare och grafiker född 1928 i Norrköping, död 1998.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 januari 2020
kl 20:52:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/1 19:36:49
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Philip von Schantz
Philip von Schantz, svensk målare, tecknare och grafiker född 1928 i Norrköping, död 1998.
Läs mer om Philip von Schantz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik philip von schantz rovor svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3247 Etsning
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:34
-
3240 Etsning
Eric Grate (1896-1983), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:21
-
1026 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:57
-
3089 Etsning
Hermann Talvik (1906-1984), Sverige. Signerad. Bil..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:39
-
3429 Etsning
Lars Pirak (1932-2008), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:10
-
3227 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 8/10. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:52
*
Philip von Schantz
Philip von Schantz, svensk målare, tecknare och grafiker född 1928 i Norrköping, död 1998.
Läs mer om Philip von Schantz
nr 1299 4358
Philip von Schantz
(1928-1998), Sverige
Etsning, Rovor. Signerad, numrerad 25/80, daterad 1980. Motivet: 41x50 cm
Philip von Schantz, svensk målare, tecknare och grafiker född 1928 i Norrköping, död 1998.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 januari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/1 19:36:49 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Philip von Schantz
Philip von Schantz, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född 1928 i Norrköping, död 1998.Läs mer om Philip von Schantz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik philip von schantz rovor svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3247 Etsning
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:34 -
3240 Etsning
Eric Grate (1896-1983), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:21 -
1026 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:57
-
3089 Etsning
Hermann Talvik (1906-1984), Sverige. Signerad. Bil..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:39 -
3429 Etsning
Lars Pirak (1932-2008), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:10 -
3227 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 8/10. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:52