KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14796198
*
nr 1479 6198
Stig-Ã…ke Lund
(f. 1932), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad, "Stadsgården". Olja på duk, 49x60 cm, yttermått inklusive ram: 52x64 cm
Stig-Åke Lund, född i Stockholm 1932, svensk målare, tecknare, grafiker, skulptör med mera.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 juli 2022
kl 19:24:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/7 19:28:43
1
1.500 kr
18/7 19:19:02
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Stig-Ã…ke Lund
Stig-Åke Lund, född i Stockholm 1932, svensk målare, tecknare, grafiker, skulptör med mera.
Läs mer om Stig-Ã…ke Lund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar stig-åke lund svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3082 Oljemålning
Åke Johansson (1893-1968), Sverige. Byväg. Signera..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:59
-
3135 Oljemålning
Allan Egnell (1884-1960), Sverige. Signerad, "Orba..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:30
-
9253 Oljemålning
Anders Adelgren (f. 1953), Sverige. Signerad, abst..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:55
-
3061 Oljemålning
Andrey Safonov. Signerad. Olja på duk, 51x62cm, yt..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:30
-
3055 Oljemålning
Arthur Percy (1886-1976), Sverige. Signerad. Olja ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:44
-
1009 Oljemålning
Artur Bianchini (1869-1955), Sverige. Skärgårdstal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:50
*
Stig-Ã…ke Lund
Stig-Åke Lund, född i Stockholm 1932, svensk målare, tecknare, grafiker, skulptör med mera.
Läs mer om Stig-Ã…ke Lund
nr 1479 6198
Stig-Ã…ke Lund
(f. 1932), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad, "Stadsgården". Olja på duk, 49x60 cm, yttermått inklusive ram: 52x64 cm
Stig-Åke Lund, född i Stockholm 1932, svensk målare, tecknare, grafiker, skulptör med mera.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 juli 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/7 19:28:43 | 1 | 1.500 kr |
18/7 19:19:02 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Stig-Ã…ke Lund
Stig-Ã…ke Lund, född i Stockholm 1932, svensk mÃ¥lare, tecknare, grafiker, skulptör med mera.Läs mer om Stig-Ã…ke Lund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar stig-åke lund svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3082 Oljemålning
Åke Johansson (1893-1968), Sverige. Byväg. Signera..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:59 -
3135 Oljemålning
Allan Egnell (1884-1960), Sverige. Signerad, "Orba..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:30 -
9253 Oljemålning
Anders Adelgren (f. 1953), Sverige. Signerad, abst..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:55
-
3061 Oljemålning
Andrey Safonov. Signerad. Olja på duk, 51x62cm, yt..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:30 -
3055 Oljemålning
Arthur Percy (1886-1976), Sverige. Signerad. Olja ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:44 -
1009 Oljemålning
Artur Bianchini (1869-1955), Sverige. Skärgårdstal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:50