KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15263364
nr 1526 3364
Gustaf Ambe
(1895-1972), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad, daterad -55. Olja på pannå, 81x65 cm, yttermått inklusive ram: 90x45 cm
Gustaf Enok Ambe, svensk konstnär och konstpedagog född 1895, död 1972.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 6 mars 2023
kl 20:47:30
1/3 13:21:33
Gustaf Ambe
Läs mer om Gustaf Ambe