KONST / Litografier / Färglitografi 16484052
*
nr 1648 4052
Nils Kölare
(1930-2007), Sverige
Signerad, numrerad 12/90, komposition. Färglitografi, bildmått: 16x20 cm, yttermått inklusive ram: 28x31 cm
Nils Kölare, född 1930 i Flen, död 2007, svensk tecknare och målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Bevakningspris:
ÄR EJ UPPNÅTT
Aktuellt bud:
Inga bud (per 04:16:50)
Uppdatera
Visning
fredag 4/10, lördag 5/10, söndag 6/10 och måndag 7/10
Auktionen
avslutas:
måndag 7 oktober kl 20:08:00
- Mitt bud
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Nils Kölare
Nils Kölare, född 1930 i Flen, död 2007, svensk tecknare och målare.
Läs mer om Nils Kölare
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik komposition litografi litografier litografiskt blad nils kölare svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3305 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
7 oktober kl 20:49
-
3330 Färglitografi
Leida Rives (1915-1989), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
7 oktober kl 18:09
-
4026 Färglitografi
Paul Guiramand (1926-2007), Frankrike. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
7 oktober kl 18:37
-
3014 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
7 oktober kl 18:18
-
4015 Färglitografi
Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
7 oktober kl 19:44
*
Nils Kölare
Nils Kölare, född 1930 i Flen, död 2007, svensk tecknare och målare.
Läs mer om Nils Kölare
nr 1648 4052
Nils Kölare
(1930-2007), Sverige
Signerad, numrerad 12/90, komposition. Färglitografi, bildmått: 16x20 cm, yttermått inklusive ram: 28x31 cm
Nils Kölare, född 1930 i Flen, död 2007, svensk tecknare och målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Bevakningspris: |
ÄR EJ UPPNÅTT |
Aktuellt bud: | Inga bud (per 04:16:50) Uppdatera |
Visning |
fredag 4/10, lördag 5/10, söndag 6/10 och måndag 7/10 |
Auktionen avslutas: |
måndag 7 oktober kl 20:08:00 |
- Mitt bud
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Nils Kölare
Nils Kölare, född 1930 i Flen, död 2007, svensk tecknare och mÃ¥lare.Läs mer om Nils Kölare
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik komposition litografi litografier litografiskt blad nils kölare svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3305 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
7 oktober kl 20:49 -
3330 Färglitografi
Leida Rives (1915-1989), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
7 oktober kl 18:09 -
4026 Färglitografi
Paul Guiramand (1926-2007), Frankrike. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
7 oktober kl 18:37
-
3014 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
7 oktober kl 18:18 -
4015 Färglitografi
Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
7 oktober kl 19:44