KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16108408
*
nr 1610 8408
August Malmström
(1829-1901), Sverige
Oljemålning, August Malmström (1829-1901), Kustmotiv. Signerad. Olja på duk, 22x14 cm, yttermått inklusive ram: 29x21 cm
August Malmström, svensk målare född 1829, död 1901.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 april 2024
kl 20:44:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/3 15:53:01
1
2.400 kr
1/4 20:39:00
2
2.200 kr
1/4 20:39:00
1
2.400 kr (Budbetjänt)
1/4 20:39:57
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
August Malmström
August Malmström, svensk målare född 1829, död 1901.
Läs mer om August Malmström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: august malmström kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri motiv med kust olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
3082 Oljemålning
Åke Johansson (1893-1968), Sverige. Byväg. Signera..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:59
-
3135 Oljemålning
Allan Egnell (1884-1960), Sverige. Signerad, "Orba..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:30
-
9253 Oljemålning
Anders Adelgren (f. 1953), Sverige. Signerad, abst..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:55
-
3061 Oljemålning
Andrey Safonov. Signerad. Olja på duk, 51x62cm, yt..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:30
-
3055 Oljemålning
Arthur Percy (1886-1976), Sverige. Signerad. Olja ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:44
-
1009 Oljemålning
Artur Bianchini (1869-1955), Sverige. Skärgårdstal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:50
*
August Malmström
August Malmström, svensk målare född 1829, död 1901.
Läs om budbetjänten
Läs mer om August Malmström
nr 1610 8408
August Malmström
(1829-1901), Sverige
Oljemålning, August Malmström (1829-1901), Kustmotiv. Signerad. Olja på duk, 22x14 cm, yttermått inklusive ram: 29x21 cm
August Malmström, svensk målare född 1829, död 1901.
Utrop: | 3.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/3 15:53:01 | 1 | 2.400 kr |
1/4 20:39:00 | 2 | 2.200 kr |
1/4 20:39:00 | 1 | 2.400 kr (Budbetjänt) |
1/4 20:39:57 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
August Malmström
August Malmström, svensk mÃ¥lare född 1829, död 1901.Läs mer om August Malmström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: august malmström kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri motiv med kust olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
3082 Oljemålning
Åke Johansson (1893-1968), Sverige. Byväg. Signera..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:59 -
3135 Oljemålning
Allan Egnell (1884-1960), Sverige. Signerad, "Orba..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:30 -
9253 Oljemålning
Anders Adelgren (f. 1953), Sverige. Signerad, abst..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:55
-
3061 Oljemålning
Andrey Safonov. Signerad. Olja på duk, 51x62cm, yt..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:30 -
3055 Oljemålning
Arthur Percy (1886-1976), Sverige. Signerad. Olja ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:44 -
1009 Oljemålning
Artur Bianchini (1869-1955), Sverige. Skärgårdstal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:50