![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 10357680
*
nr 1035 7680
Igge Karlsson
(1932-2009), Sverige
Färglitografi, Igge Karlsson (f. 1932), 16/175, Häst, motivet: 60x45
Igge Karlsson, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1932, död 2009.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 maj 2016
kl 19:47:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/4 12:58:27
1
100 kr
2/5 19:01:28
2
250 kr
2/5 19:22:05
1
200 kr
2/5 19:22:05
2
250 kr (Budbetjänt)
2/5 19:22:42
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Igge Karlsson
Igge Karlsson, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1932, död 2009.
Läs mer om Igge Karlsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv färglitografi grafik häst igge karlsson litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:10
*
Igge Karlsson
Igge Karlsson, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1932, död 2009.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Igge Karlsson
nr 1035 7680
Igge Karlsson
(1932-2009), Sverige
Färglitografi, Igge Karlsson (f. 1932), 16/175, Häst, motivet: 60x45
Igge Karlsson, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1932, död 2009.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 maj 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/4 12:58:27 | 1 | 100 kr |
2/5 19:01:28 | 2 | 250 kr |
2/5 19:22:05 | 1 | 200 kr |
2/5 19:22:05 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
2/5 19:22:42 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Igge Karlsson
Igge Karlsson, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1932, död 2009.Läs mer om Igge Karlsson
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv färglitografi grafik häst igge karlsson litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43 -
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12 -
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:10