![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 11402009
*
nr 1140 2009
Staffan Kronberg
(f. 1902), Sverige
Akvareller, 2 st, Staffan Kronberg (f. 1902), Blåsippsbacke & Höstskog, 15x9
Staffan Kronberg, svensk målare och konsthantverkare, född 1902.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 oktober 2017
kl 20:45:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/10 20:23:41
1
600 kr
29/10 09:22:23
2
400 kr
29/10 09:22:23
1
450 kr (Budbetjänt)
30/10 20:40:43
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Staffan Kronberg
Staffan Kronberg, svensk målare och konsthantverkare, född 1902.
Läs mer om Staffan Kronberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller staffan kronberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:44
-
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:08
-
6430 Akvareller
4 st, Alfred Nilsson, Stockholmsmotiv. Signerade, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:25
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:30
-
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:54
*
Staffan Kronberg
Staffan Kronberg, svensk målare och konsthantverkare, född 1902.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Staffan Kronberg
nr 1140 2009
Staffan Kronberg
(f. 1902), Sverige
Akvareller, 2 st, Staffan Kronberg (f. 1902), Blåsippsbacke & Höstskog, 15x9
Staffan Kronberg, svensk målare och konsthantverkare, född 1902.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 oktober 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/10 20:23:41 | 1 | 600 kr |
29/10 09:22:23 | 2 | 400 kr |
29/10 09:22:23 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
30/10 20:40:43 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Staffan Kronberg
Staffan Kronberg, svensk mÃ¥lare och konsthantverkare, född 1902.Läs mer om Staffan Kronberg
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller staffan kronberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:44 -
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:08 -
6430 Akvareller
4 st, Alfred Nilsson, Stockholmsmotiv. Signerade, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:25 -
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:30 -
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:54