KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 7356019
*
nr 735 6019
MÃ¥rten Eskil Winge
(1825-1896), Sverige
Blyerts, MÃ¥rten Eskil Winge (1825-1896), 1819, 15 x 24, Landskap med figurer
Mårten Eskil Winge, svensk målare född i Stockholm 1825, död i Enköping 1896.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 januari 2012
kl 18:56:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/1 02:55:27
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
MÃ¥rten Eskil Winge
Mårten Eskil Winge, svensk målare född i Stockholm 1825, död i Enköping 1896.
Läs mer om MÃ¥rten Eskil Winge
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blyerts landskap med figurer mårten eskil winge svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning vattenfärg
-
1001 Akvarell
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sverige. (1868-19..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:16
-
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:52
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:20
*
MÃ¥rten Eskil Winge
Mårten Eskil Winge, svensk målare född i Stockholm 1825, död i Enköping 1896.
Läs mer om MÃ¥rten Eskil Winge
nr 735 6019
MÃ¥rten Eskil Winge
(1825-1896), Sverige
Blyerts, MÃ¥rten Eskil Winge (1825-1896), 1819, 15 x 24, Landskap med figurer
Mårten Eskil Winge, svensk målare född i Stockholm 1825, död i Enköping 1896.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 januari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/1 02:55:27 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
MÃ¥rten Eskil Winge
MÃ¥rten Eskil Winge, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1825, död i Enköping 1896.Läs mer om MÃ¥rten Eskil Winge
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blyerts landskap med figurer mårten eskil winge svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning vattenfärg
-
1001 Akvarell
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sverige. (1868-19..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:16 -
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:52 -
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:20