KONST / Litografier / Litografiskt blad 16338001
nr 1633 8001
John Bauer
(1882-1918), Sverige
Litografiskt blad, "Den lilla prinsessan och trollen", Litografi no 6 ur sviten Troll, 1915, ej signerad, bladets mått: 12,3x8,7, yttermått inklusive ram: 42x33 cm
John Bauer, svensk konstnär född i Jönköping 1882, död 1918.
Utrop:
6.000 kr
Bevakningspris:
ÄR EJ UPPNÅTT
Aktuellt bud:
Inga bud (per 18:27:15)
Uppdatera
Visning
fredag 26/7, lördag 27/7, söndag 28/7 och måndag 29/7
Auktionen
avslutas:
måndag 29 juli kl 19:14:03
- Mitt bud
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor