KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16123235
nr 1612 3235
Ivar Hjertqvist
(1907-1983), Sverige
Oljemålning, Ivar Hjertqvist (1907-1983), flottare. Signerad. Olja på duk, 60x71 cm, yttermått inklusive ram: 63x74 cm
Ivar Hjertqvist, svensk målare född i Härnösand 1907, död 1983.
Utrop:
500 kr
måndag 15 april 2024
kl 18:13:50
Ivar Hjertqvist
Läs mer om Ivar Hjertqvist