KONST / Litografier / Färglitografi 9941254
*
nr 994 1254
Arvid Knöppel
(1892-1970), Sverige
Färglitografi, Arvid Knöppel (1892-1970), hjort, 17/160, motivet: 35x19
Arvid Knöppel, svensk målare, tecknare och skulptör född i Luleå 1892, död 1970.
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 november 2015
kl 20:18:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/11 08:57:26
1
Vinnande bud
16/11 18:54:52
2
150 kr
16/11 18:54:54
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Arvid Knöppel
Arvid Knöppel, svensk målare, tecknare och skulptör född i Luleå 1892, död 1970.
Läs mer om Arvid Knöppel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arvid knöppel färglitografi grafik hjort litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9240 Färglitografi
2 st, Nils Erik Johansson (f. 1950), Sverige. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:21
-
7007 Färglitografi
Anna Mizak (f. 1939), Sverige. "Siluett". Signerad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:27
-
2014 Färglitografi
Bengt Elde (1939-2015), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:56
-
9126 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:30
-
9249 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:30
-
9269 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:34
*
Arvid Knöppel
Arvid Knöppel, svensk målare, tecknare och skulptör född i Luleå 1892, död 1970.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Arvid Knöppel
nr 994 1254
Arvid Knöppel
(1892-1970), Sverige
Färglitografi, Arvid Knöppel (1892-1970), hjort, 17/160, motivet: 35x19
Arvid Knöppel, svensk målare, tecknare och skulptör född i Luleå 1892, död 1970.
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 november 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/11 08:57:26 | 1 | Vinnande bud |
16/11 18:54:52 | 2 | 150 kr |
16/11 18:54:54 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Arvid Knöppel
Arvid Knöppel, svensk mÃ¥lare, tecknare och skulptör född i LuleÃ¥ 1892, död 1970.Läs mer om Arvid Knöppel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arvid knöppel färglitografi grafik hjort litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9240 Färglitografi
2 st, Nils Erik Johansson (f. 1950), Sverige. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:21 -
7007 Färglitografi
Anna Mizak (f. 1939), Sverige. "Siluett". Signerad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:27 -
2014 Färglitografi
Bengt Elde (1939-2015), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:56
-
9126 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:30 -
9249 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:30 -
9269 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:34