SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kaffeservis 8641523
nr 864 1523
Kaffeservis
3 delar, Nysilver, Danmark, 1960-tal
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 9 december 2013
kl 20:47:39
450 kr
450 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.