KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13989168
nr 1398 9168
Arthur Alin
(1891-1977), Sverige
Oljemålning, Vinterlandskap. Tidigt 1900-tal. Signerad Alin. Olja på duk, 45x31 cm, yttermått inklusive ram: 57x44 cm
Arthur Alin, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1891, död 1977 i Malmö .
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 24 maj 2021
kl 20:46:38
700 kr
800 kr
1.000 kr
1.000 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
Arthur Alin
Läs mer om Arthur Alin