ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 9352024
*
nr 935 2024
MIXED MEDIA
Wolf Vostell (1932-1998), 'Maya', signerad 1986, sheet: 73x102 cm,
Wolf Vostell (1932-1998), 'Maya', signerad 1986, bladets mått: 73x102 cm
Condition: + två böcker
Droit De Suite
Estimate:
20000
Sold:
SEK 7400
Auction date:
Monday January 19 2015
at 18:28:50
- Bid history
Time
Bidder
Bid
13/1 01:01:30
1
7.200 kr
19/1 18:23:50
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik vattenfärg wolf vostell
-
6393 MIXED MEDIA
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sweden. Dancer...//
Auction ends
this Monday
1 juli at 20:14
*
MIXED MEDIA
Condition: + två böcker
nr 935 2024
MIXED MEDIA
Wolf Vostell (1932-1998), 'Maya', signerad 1986, sheet: 73x102 cm,
Wolf Vostell (1932-1998), 'Maya', signerad 1986, bladets mått: 73x102 cm
Condition: + två böcker
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 20000 |
Sold: | SEK 7400 |
Auction date: |
Monday January 19 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
13/1 01:01:30 | 1 | 7.200 kr |
19/1 18:23:50 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik vattenfärg wolf vostell
-
6393 MIXED MEDIA
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sweden. Dancer...//
Auction ends
this Monday
1 juli at 20:14