![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 7437005
*
nr 743 7005
Sven Jonson
(1902-1981), Sverige
Färglitografi , Sven Jonson (1902-1981), 285/390, motivets mått: 53x69
Sven Jonson, svensk målare född 1902 i Halmstad, död 1981.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 19:43:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/2 14:30:29
1
Vinnande bud
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sven jonson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6440 Färglitografi
Sven Jonson (1902-1981), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:13
*
Sven Jonson
Sven Jonson, svensk målare född 1902 i Halmstad, död 1981.
Läs mer om Grafik
nr 743 7005
Sven Jonson
(1902-1981), Sverige
Färglitografi , Sven Jonson (1902-1981), 285/390, motivets mått: 53x69
Sven Jonson, svensk målare född 1902 i Halmstad, död 1981.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/2 14:30:29 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.![](/tema/themes/{7D72AADE-6D92-4999-AD32-DDDAAE47E348}_183x97.jpg)
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sven jonson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6440 Färglitografi
Sven Jonson (1902-1981), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:13